2419/745
Johannes Hansen (f. København 1903, d. Fårevejle 1995)
Kvinde med to børn. Sign. monogram. Bronzestøbermærker L. Rasmussen, København. Mørkpatineret bronze. H. 37.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Almindelig patina.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||