2420/​604

Henry Luckow-Nielsen, Ascriped to (f. Næstved 1902, d. 1992, København,1929-1992)

Liggende kvinde. Usign. Mørkpatineret bronze. 22×59×27.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Almindelig patina.

Bemærk venligst: Kunstner tilknyttet den 13. maj

Bemærkninger

Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.

Vur­dering

8.000 DKK

Solgt

Hammerslag

5.500 DKK

7 bud

Tidspunkt Byder Bud
1026790 (Autobud) 5.500 DKK
1083399 5.000 DKK
1026790 (Autobud) 4.800 DKK
1083399 4.600 DKK
1026790 4.400 DKK
1081679 4.200 DKK
1017714 4.000 DKK