2418/​921

C.B. Hansen

Daybed af birk. Madras, side og pude betrukket med grønt stof. Udført hos C.B. Hansens Etabl., mærket med plakette. H. 62. L. 201. B. 94.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og adskillige finérafslag. Betræk med pletter, smuds, slitage og defekter.

Moderne kunst og design, 30. april 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.200 DKK

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.000 DKK