2419/​769

Dansk møbeldesign

Overpolstret to-personers sofa, betrukket med dybthæftet grønt møbelstof, ben af bejdset bøg, forrest med sko af messing. 1940–50'erne. L. 168.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med kraftig slitage.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt