186/​54

Mie Mørkeberg (f. 1980)

Gul Kolibri, 2021. Litografi. Sign. og nummereret. Edition 9/125. Uden ramme. Mål: 69×77 cm.

Galleripris: 4.500 kr.

Værket er doneret af kunstneren selv.

Dette værk/vare sælges til fordel for Ungdommens Røde Kors. Bruun Rasmussen donerer således alle salærer og gebyrer der måtte være i forbindelse med auktionen.

Om Ungdommens Røde Kors: Ungdommens Røde Kors er Danmarks største humanitære ungdomsorganisation. Vi er en frivillig, social organisation, som laver indsatser for og med børn og unge i hele Danmark og ude i verden. I Ungdommens Røde Kors er vi flere tusind børn og unge, der brænder for at gøre noget ved de sociale udfordringer, der findes for børn og unge i samfundet. Vi insisterer på, at alle kan gøre en forskel, og at alle kan være noget særligt for nogen.

Vur­dering

4.500 DKK

Solgt

Hammerslag

6.000 DKK

54 bud

Tidspunkt Byder Bud
1156924 (Autobud) 6.000 DKK
812339 6.000 DKK
1156924 5.000 DKK
278878 4.800 DKK
1156924 (Autobud) 4.600 DKK
278878 4.400 DKK
1156924 4.200 DKK
278878 (Autobud) 4.000 DKK
1156924 3.800 DKK
278878 3.400 DKK
1156924 3.200 DKK
1009167 (Autobud) 3.000 DKK
1156924 2.900 DKK
1009167 2.800 DKK
894012 2.700 DKK
1009167 2.600 DKK
895205 (Autobud) 2.500 DKK
1009167 2.400 DKK
895205 (Autobud) 2.300 DKK
1009167 2.200 DKK
895205 (Autobud) 2.100 DKK
1009167 2.000 DKK
895205 (Autobud) 1.900 DKK
1030914 1.850 DKK
895205 (Autobud) 1.800 DKK
1030914 1.750 DKK
895205 (Autobud) 1.700 DKK
1156924 1.650 DKK
895205 (Autobud) 1.600 DKK
1156924 1.550 DKK
895205 (Autobud) 1.500 DKK
1156924 1.450 DKK
895205 (Autobud) 1.400 DKK
1156853 1.350 DKK
895205 1.300 DKK
1156415 1.250 DKK
894012 1.200 DKK
1030914 1.150 DKK
1045873 (Autobud) 1.100 DKK
1030914 1.100 DKK
1045873 (Autobud) 1.050 DKK
1155241 1.000 DKK
1045873 (Autobud) 950 DKK
978772 900 DKK
1045873 (Autobud) 850 DKK
845267 800 DKK
1045873 750 DKK
863679 700 DKK
1070694 650 DKK
801206 600 DKK
863679 550 DKK
1156415 500 DKK
1110986 480 DKK
1068637 460 DKK